NECHCEME TU MNOŽÍRNY

PES Z MNOŽÍRNY? - Děkuji, nechci! 

 

Pořídit si psího společníka není rozhodnutí, které by měl člověk udělat ze dne na den. Je potřeba zvážit si všechna pro a proti. Musím mít jasno v tom, jestli na něj budu mít dostatek času, který si zaslouží, jestli prostředí, ve kterém bude žít, je pro něj vyhovující a zda vůbec zvládnu veškerou péči a zodpovědnost.  Pokud vše nahrává k tomu, si psíka pořídit, nabízí se další otázka: Kde ho vlastně koupím?

Podpora psích útulků je zde úplně namístě. Útulky jsou přecpané pejsky, kteří si zaslouží nový domov a v útulku se ocitli často hlavně proto, že si jejich předchozí majitelé nedokázali představit, jaká povinnost a zodpovědnost to je.  My sami jsme doma měli už tři nalezené hafany a všichni nám vraceli jejich vděčnost.

Další možností však je, pořídit si pejska přímo od chovatele, který Vám poskytne i plno dalších informací. Jak ale nenaletět a koupit si psíka od zodpovědného chovatele, který štěňátka chová opravdu s láskou?

Díky legislativě je Česká republika na prvních příčkách co do počtu nelegálních množíren, neboli továren na psy. Jedná se o množení psů a chování psů v otřesných podmínkách pro život. Fenky jsou připouštěny při každém hárání a rodí prakticky do té doby, dokud mají dostatek energie a sil. Často jsou nemocné, hladové, žijí namačkané v klecích ve vlastních výkalech. Štěňátka takto týraných fenek se rodí nemocná a slabá. Množitelé se zájemcům vymlouvají všemožnými způsoby a kompenzují a podporují prodej nižší cenou. Smutné je, že přesto mnoho zájemců většinou stejně podpoří nákupem množírnu, protože pejska mají přece jen na mazlení a pro radost a ne na chov a výstavy. Tak proč by za něj měli utrácet desetitisíce?

Proč? Tak především proto, že kupujete zdravé štěňátko, které od narození vyrůstá v čistotě. Je očkované a od matky není odděleno předčasně. Znáte jeho rodiče a nemusíte se bát toho, že Vám z psíka vyroste kříženec křížence a křížence. 

Jak poznat SOLIDNÍHO prodejce?

Dobrý chovatel má zájem o to, kam jeho štěňátka jdou a kde budou žít. Chovatel vyžaduje i zpětné informace od nových majitelů a zajímá se o prostředí kupujících. Není pro něj jednoduché se se štěňátky rozloučit. Má k nim úžasný vztah, orientuje se v nich, zná jejich povahy. Štěňátka jsou dobře živená, očkovaná, odčervená. Štěňátko si také odebíráte přímo na místě, kde se narodilo. Většina množitelů se snaží štěně prodat mimo jejich domov, aby zájemci neviděli prostředí, ve kterém se Váš nový mazlíček narodil.

Takže všem, co mají v plánu pořídit si nový čtyřnohý přírůstek do rodiny: mějte prosím oči otevřené a nepodporujte koupí další množitele, kteří si bez lásky ke zvířatům a za minimální náklady, mnou ruce nad slušnými výdělky. 

 LOGO HF šedo-červené

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.